Алесандра Амбросио повторно доби восочна фигура во музејот на Мадам Тисо! (ФОТО) - Слободен печат

Алесандра Амбросио повторно доби восочна фигура во музејот на Мадам Тисо! (ФОТО)

Познатата манекенка Алесандра Амбросио (38) доби нова восочна фигура во музејот Мадам Тисо.

Поранешниот ангел на Викторија Скрет беше присутен на отварањето на изложбата Fashion Experience, каде ѝ беше претставен новиот примерок.

„Ова е неверојатна чест. Возбудена сум што на гостите ќе им ги споделам моите совети за одење по писта. Мислам дека ќе им се допадне овој предизвик“, рекла на отварањето.

Посетителите на музејот во Њујорк, во склоп на изложбата ќе може да прошетаат по модната писта и за својата изведба ќе добијат насоки од „восочниот супермодел“.

Амбросио е позната по учеството на ревиите и кампањите за големи етикети и дизајнери. Таа во 2012 година беше на шесто место на листата на Форбс за најплатени модели.

Прочитај повеќе

„Не сакам врска“: Сиа открила на кој музичар му понудила секс без обврски! (ФОТО)

Слободен печат

Колин Фарел се спрема за улогата на Пингвинот во Бетмен! (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Слободен печат

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Слободен печат

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

6 + 2 =

Прочитај повеќе

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека имала секс со Петар пред да дојдат во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пакистанскиот Хулк бара жена, но мора да има барем 100 килограми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Памела Андерсон ја даде првата изјава за свршувачката на мајка му со 22 години повозрасниот маж!

Слободен печат

Роберт Де Ниро: Како тинејџер бил член на италијанска банда, а подоцна се прославила со улогите на мафијаш

Слободен печат

Проклетство, болест, несреќа: Пет култни филмови кои можеле да не бидат снимени! (ВИДЕО)

Слободен печат