Актерот Атанас искрен: После карантинот ќе се разведам! (ФОТО)

Актерот Атанас Атанасовски во свој стил за „Еден на Еден“ открива која е првата работа што ќе ја направи кога ќе заврши кризата со коронавирусот.

Прво нешто што ќе направам кога ќе заврши карантинот, ќе се разведам (се смее) -изјави Атанас за „Еден на Еден“.

Актерот, кој е вработен во театарот „Комедија“, во моментов паузира од сите активности, и е посветен на синот Павле кој има неполни три месеци и на сопругата Александра.

Инаку актерот кој е вработен во театарот „Комедија“ во моментов паузира од сите активности, и е посветен на синот Павле кој има неполни три месеци и на сопругата Александра. Атанас ни раскажа и за другите креативни занимации што ги има по дома.

Прочитајте и...  Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

– Почнав да изработувам макети од кибритчиња. Најчесто правам висечки мостови. Најинтересни ми се мостовите заради нивниот проблем со носивоста. Но имам и други градби. Досега ги имам направено Танкервилскиот мост, Голден гејт, Риалто, Акаши-Каијкио или попознат како Прл“, вели актерот кој заедно со неговиот колега Тино Костадиновски игра во нивниот авторски проект, претставата „Чао пријатно“. Атанас е актуелен и со претставите „Вардарски пастуви“, „Стјуардеси“, „Не сега драга“…

Прочитај повеќе

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат

Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина ја отвори летната сезона со фотографија во костим за капење

Слободен печат

Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе можете да уживате во петтата сезона

Слободен печат

Најактуелната борба во овој период – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Слободен печат

Шајло Џоли Пит напoлни 14 години

Слободен печат

Зборови за Кљок од Сани: Неговата фризерница ќе остане синоним за авангарда

Ј.К.Д

Нешто вкусно за целото семејство – Портокал колачиња

Слободен печат