„Скромна“ изјава на Коби: Јас сум најдобар (ВИДЕО)

Во емисијата „Лејт најт шоу“ Коби Брајант доби неблагодарна задача да ги рангира најдобрите кошаркари во историјата на НБА лигата, а доколку не го стори тоа, ќе мора да изеде јазик од крава.
„Добро, добро… Јас сум најдобар, Мајкл Џордан е втор, а Леброн Џејмс е трет“, изјави нескромно Брајант.

Брајант претходно сакаше да го избегне одговорот на ова незгодно прашање и посака да го изеде јазикот од крава, но во последен момент се премисли.

Еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА лигата освои пет шампионски титули со ЛА Лејкерс, а во 1346 натпревари во најсилната лига на светот оствари просечни 25 поени, 5.2 скокови и 4.7 асистенции.

Прочитајте и...  Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат