Затвореник од „Идризово“ глумел газда на фирма

Четириесети и едногодишниот Б.А. (41), осуденик од К.П.У. „Идризово“ заработи нова кривична пријава од МВР, овој пат за измама.

Тој успеал да обезбеди мобилен телефонски апарат и сим картичка, активирана и регистрирана на негово име како сопственик. На 28 мај годинава остварил повеќе телефонски јавувања на различни телефонски броеви, а користел и интернет. Лажно претставувајќи се дека е вработен како менаџер за набавка во  фирма, на име на фантом фирмата нарачал трговска стока, со што, според полицијата ги довел во заблуда надлежните од фирмата од гостиварското село Вруток кои му испорачале стока во износ од 100.800 денари, која пријавениот не ја платил.

Прочитајте и...  Обљубено малолетно момче во струмичко село

Прочитај повеќе

Почина 8-годишно дете на пат кон болница

Слободен печат

Обљубено малолетно момче во струмичко село

Слободен печат

Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес

Слободен печат

Тетовското обвинителство поведе постапка против дилер на дрога

Слободен печат

Дури 379 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден, 101 ја пречекориле брзината

Слободен печат

Во фабрика во Куманово почина 22-годишно момче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Слободен печат

Во викендичка обљубено малолетно девојче

Слободен печат

Притвор за тетовец, криел марихуана во долна облека

Слободен печат

Двајца осуденици се обиделе да силуваат 19-годишно момче во ќелија

Слободен печат

Македонец уапсен во Косово за приложување на фалсификуван тест за ковид-19

Слободен печат

Приведен гостиварец за плаќање со фалсификувани банкноти од 50 евра

Слободен печат