Затвореник од „Идризово“ глумел газда на фирма

Четириесети и едногодишниот Б.А. (41), осуденик од К.П.У. „Идризово“ заработи нова кривична пријава од МВР, овој пат за измама.

Тој успеал да обезбеди мобилен телефонски апарат и сим картичка, активирана и регистрирана на негово име како сопственик. На 28 мај годинава остварил повеќе телефонски јавувања на различни телефонски броеви, а користел и интернет. Лажно претставувајќи се дека е вработен како менаџер за набавка во  фирма, на име на фантом фирмата нарачал трговска стока, со што, според полицијата ги довел во заблуда надлежните од фирмата од гостиварското село Вруток кои му испорачале стока во износ од 100.800 денари, која пријавениот не ја платил.

Прочитајте и...  Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Прочитај повеќе

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски