15 C
Скопје

Загина пешак на патот Струга – Ќафасан

Педесет и двегодишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга.

СВР Охрид соопшти дека незгодата се случила на 21-ви овој месец во 20 часот и 55 минути на магистралниот пат Струга – Ќафасан, кога непознато моторно возило удрило во пешакот Н.Н.(52) од Струга.

– Лицето било пренесено во Општата болница во Струга каде им подлегнало на повредите. Возачот на автомобилот, го напуштил местото на сообраќајната незгода, а по извршениот увид од јавен обвинител и полициски екипи, ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Според првичните информации, возилото продолжило да се движи кон Охрид.

Прочитајте и...  Жител на Боговиње со оружје се заканувал поради расправија во сообраќајот

Поврзани вести

Исчезнато дете од дом за деца од социјален ризик во Кавадарци

Слободен печат

Жител на Боговиње со оружје се заканувал поради расправија во сообраќајот

Слободен печат

Неготинка пријавила физички напад од зетот

Слободен печат

Побаран притвор за тројца учесници во протестите за пресудата во предметот „Монструм“

Слободен печат

Ограбена постара жена во Кичево сред бел ден

Слободен печат

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и шест странски државјанки

Слободен печат

Остави Коментар