Во скопско Кучково загина маж – Слободен печат
Хроника

Во скопско Кучково загина маж

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.  

Вчера во полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12 часот во селото Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа (влечел котур со кабел), паднал и починал. Лекар од Итна помош констатирал смрт како последица од струен удар. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close