Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Романскиот фудбал повторно се најде во центарот на светската јавност, а како што веќе станува традиција, причината не е некоја позитивна работа туку спротивното. Пеналот кој е досуден на натпреварот помеѓу Петролул и Универзитатеа Крајова најверојатно е најсмешниот во историјата на фудбалот.

Во натпреварот од деветтото коло наместо фудбалерите во главната улога се најде главниот судија кој во финишот од натпреварот досуди пенал за домашниот тим.
Напаѓачот на Петролул, Балинт падна како покосен во противничкиот шеснаесетник без никој да го допре. Тој втрча во казнениот простор со намера да дојде до топката и само „полета“ пред голманот, а главниот судија покажа на белата точка. До спорниот момент гостите имаа предност од 0:1, а за нивна среќа најсмешниот пенал не е реализиран со што е задоволена правдата.

Прочитајте и...  Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Поврзани вести

ЛШ: „Ранетите“ великани Интер и Реал бркаат спас во елитата!

Слободен печат

ВИДЕО: Директор на фудбалски стадион во Украина заврши во контејнер за ѓубре!

Слободен печат

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Слободен печат

Алушовски: Голманите можат многу повеќе, не сме без шанси во Кјелце!

Слободен печат

ВИДЕО | Тантуровски: Хокејот во Македонија има традиција, потребна ни е затворена арена

Слободен печат

ЛШ: Мората го спаси Јувентус од срам, Халанд е вистинска гол машина (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар