ВИДЕО | Теодосиќ збесна: Тргна физички да се пресмета со судијата Дамир Јавор

Фото: Screenshot

Вчерашниот натпревар во Евролигата помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80:85) предвреме заврши за српскиот кошаркар Милош Теодосиќ.

Теодосиќ заработи исклучување во последната четвртина откако тргна да се пресмета со судиите. Србиот протестираше за една спорна ситуација, па Словенецот Дамир Јавор му досуди техничка грешка.

Таквата одлука на Јавор беше причина Теодосиќ да збесне. Тргна поранешниот српски репрезентативец и физички да се пресмета со него, но останатите кошаркари спречија поголема инцидент.

Видео на денот