ВИДЕО: При пукање пред Пентагон повредени се неколку лица, меѓу кои и полицаец

Пентагон / Фото: МИА

При пукање пред Пентагон неколку лица се повредени, меѓу нив и полицаец, јавуваат американските медиуми.

Пентагон беше блокиран откако се слушнаа неколку истрели на платформата на метрото во близина на зградата.

Итните служби се на лице место, а повеќе детали засега не се познати.

Видео на денот