12 C
Скопје

ВИДЕО: Неверојатната тројка на Димитријевиќ од половина терен

Кошаркарската репрезентација на Македонија ги задржа шансите за пласман на Европското првенство откако ја победија Италија со 87:78 во натпревар во кој блескаше Ненад Димитријевиќ. Младиот кошаркар одигра фантастично, постигна 22 поени, а во исто време го имаше и потегот на натпреварот.
Имено, токмуј со поените на Димитријевиќ, Македонија за прв пат поведе со 67:65 и предноста не ја испушти до крајот на натпреварот. Димитријевиќ во последната секунда од третата четвртина постигна тројка од половина терен.

 

Прочитајте и...  Трагедија во Хрватска, почина 24-годишен фудбалер

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар