ВИДЕО: Ѓоковиќ заплака поради Федерер

Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN

Рожер Федерер вчера го одигра последниот меч во неверојатната кариера, Швајцарецот заедно со Рафаел Надал играше во двојки против Џек Сок и Френсис Тиафо на Лејвер Купот, а по дуелот имаше емотивно простување со тенисерите и фановите кое никого не остави рамнодушен.

Емоциите беа присутни кај сите во „О2“ арената во Лондон, а иако во првите моменти по мечот кога го поздравуваше Федерер имаше насмевка на лицето, Новак Ѓоковиќ потоа не издржа и заплака.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport na B92.net (@b92_sport)

Видео на денот