Вестбрук на „ракетен“ погон (ВИДЕО)

Хјустон дојде до четвртата победа по поеследните пет меча откако со 115:109 го совлада Феникс и сега има скор од 15 победи и само седум порази со кои се наоѓа на петтото место во Западната конференција.

„Ракетите“ кои си играа со нервите на своите навивачи, победата ја обезбедија во самиот финиш, на двеи пол минути до крајот кога направија недостижни 12 поени предност (109:97). Прво име во триумфот на Хјустон беше Расел Вестбрук со 24 поени, 14 скокови и 11 асистенции за шест трипл-дабл сезонава и трет едноподруго. Џејмс Харден беше најпрецизен со 34 поени.

Индијана ја продолжи мизеријата на Њујорк, му го нанесе деветиот пораз во низа на тимот од „големото јаболко“ на кого не му помогна нитусмената на тренерот.

Прочитајте и...  Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?


Ти Џеј Ворен со 25 поени беше најпрецизен кај Индијана, додека Домантас Сабонис имаше учинок од 19 поени и 16 скокови.

Резултати:
Њујорк – Индијана 103:104
Филаделфија – Кливленд 141:94
Хјустон – Феникс 115:109
Јута – Мемфис 126:112

Прочитај повеќе

Сари разочаран: Фудбалерите не ги разбираат основите на играта, се прават спротивно

Слободен печат

Боксерите на подготовки во Србија

Слободен печат

Дончиќ нов рекордер на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат