Утре без вода дел од корисниците во Центар

Без вода утре од 9 часот ќе бидат корисниците на улиците „Светозар Марковиќ”, „Цицо Поповиќ”, „Истарска” и дел од „Битолска” и „Крушевска” и Веро Џамбо.

Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на затварач од ф100мм на улица „Светозар Марковиќ”, раскрсница со „Цицо Поповиќ”.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Масакр на протестите во Мјанмар: Војската пукаше врз демонстрантите - 18 загинати

Поврзани вести

Ќе се укинат најголем дел од рестриктивните мерки: Сардинија станува првата „бела зона” во Италија

Слободен печат

ВИДЕО | Митревски: Очекувам успешен попис, ДПМНЕ собира потписи за внатрепартиски потреби

Марина Дамческа

Мазневска: Ќе се чистат и затвораат нестандарните депонии во 18 општини од истокот и североистокот

Слободен печат

Протести во Тајланд: Повредени десетици демонстранти

Слободен печат

ВИДЕО | Спасовски: Во казнено и воспитно – поправните установи се обезбедени сите предуслови за успешен попис

Слободен печат

Незадоволствата во ДУИ се лични, не програмски

Дестан Јонузи

Остави Коментар