Уште една жртва на Охридското Езеро

Охридско Езеро. / Фото: Слободен печат/Драган Митровски

Утрово во осум часот од водите на Охридското Езеро, извадено е безживотно тело на повозрасно машко лице, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Станува збор за 67-годишен маж чие тело утрово било пронајдено во езерото во близина на старото пристаниште.

Извршен е увид од страна на СВР Охрид и јавен обвинител за утврдување на причините за несреќата, јави Охридпрес.

Видео на денот