10.8 C
Скопје

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Забраната за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар е укината, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Останува забраната за камиони и автобуси на патот Тетово – Попова Шапка, каде се препорачува задолжителна зимска опрема и за останатите возила.

Претходно, беа укинати забраните за камиони на планинските премини  Плетвар, Ѓавато, Буково, Стража, Пресека и патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар