Удрен пешак на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром – Слободен печат
Хроника

Удрен пешак на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром

Според првичните информации пешакот веднаш бил пренесен во болница.

Попладнево на булеварот „Јане Сандански“ во Аеродром во близина на Тобако 2 се случи незгода, кога автомобил удри во пешак.

Според првичните информации пешакот веднаш бил пренесен во болница.

Полицијата моментално врши увид на местото на настанот, а на возачот му се прави алкотест со цел да се провери дали бил во алкохолизирана состојба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close