Убава вест, Ериксен се појави на тренингот на Интер

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Кристијан Ериксен го остави зад себе немилиот настан на Европското првенство и денеска го посети тренинг центарот на Интер и своите соиграчи.

Ериксен денеска имал средба со директорот на Интер, Бепе Марота и со новиот тренер Симоне Инзаги, по што присуствувал на тренингот на екипата. Според лекарите на тимот, тој се наоѓа во добра физичка и ментална состојба.

Данецот колабираше на стартот на Евро 2020, а откако лекарите успеаја да му го спасат животот на теренот, на Ериксен му беше извршен оперативен зафат со кој му беше вграден дефибрилатор кој ќе ја регулира работата на срцето.

Видео на денот