Уапсен маж пред црква во Мелбурн – Слободен печат
ВестиПланета

Уапсен маж пред црква во Мелбурн

При денешната операција на австралиската полициска единица за борба против тероризмот во близина на англиканската црква Света Марија во северниот дел на Мелбурн уапсен е еден маж.

Според полицијата „нема никакви актуелни ниту претстојни закани по заедницата”.

Полицајците по апсењето, заплениле повеќе работи од стан во близина на црквата Света Марија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close