„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Поранешниот бразилски репрезентативец ќе донира основни прехранбени производи за 4,000 семејства пред да му се приклучи на Флуминенсе.

Екс-членот на „кариоките“ го напушти Крузеиро и одлучи да се врати во Флуминенсе со најавен договор на две години.

Фред Гуедеш (36) ги изненади своите фанови во понеделник најавувајќи дека ќе вози 600 километри (од Бело Хоризонте до Рио де Жанеиро) за да му се приклучи на неговиот старо-нов клуб.

Како што најави на социјалните медиуми, поради кризата предизвикана од коронавирусот, на тој пат, кој ќе биде од хуманитарна природа, до тренинг центарот на Флуминенсе ќе донира основни прехранбени производи за 4,000 семејства.

Прочитајте и...  Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Во својата кариера играше за Лион со кој успеа трипати да биде француски шампион, има трофеи со Флуминенсе, Атлетико Минеиро и Крузеиро, а со „кариоките“ ја освои „Копа Америка“ во 2007 година.

Бразилскиот фудбал е прекинат во март поради пандемијата на Ковид-19, и натаму нема најава за продолжување на тамошната сезона, а некои клубови во Рио започнаа со тренинзи без физички контакт.

Прочитај повеќе

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат

Олуџоби останува во МСТ Скопје и наредната сезона

Слободен печат

Роналдо нема намера да си оди од Јувентус

Слободен печат

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен, недостасуваат милион денари

Слободен печат

Ви се смачи од корона по шест месеци, но како им е на нив кои ја носат цел живот?

Слободен печат

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат