Тројца скопјани шетале со ножеви

Против тројцата уапсени МВР најави дека по целосно документирање на случаевите, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

Скопската полиција извести дека уапсила тројца скопјани кај кои при извршен личен претрес е пронајдено ладно оружје.

Вчера во 13 часот, полициски службеници од СВР Скопје во село Црешево, при извршен преглед врз А.Д.(19) од Скопје, пронашле нож на расклопување. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

Само два часа подоцна, во Градскиот парк, при извршен преглед кај Ф.Б.(23) и И.Н.(25), двајцата од Скопје, пронашле два ножа на расклопување. Тие биле приведени, поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

Против тројцата уапсени МВР најави дека по целосно документирање на случаевите, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Прочитајте и...  Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Прочитај повеќе

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција