Tag : шетале

Вести Македонија Слајдер

Уапсени 22 лица кои се шетале додека траел полицискиот час

Горан Наумовски
Во текот на изминатото деноноќие според МВР, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната и приведени се...
Вести Македонија

30 скопјани се шетале за време на полициски час

Основното јавно обвинителство Скопје до Кривичниот суд денеска достави 28 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 30 лица, обвинети за кривичното...
Хроника

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

Основното јавно обвинителство од Куманово до судот во градот поднесе барање за парична казна  против две лица, кои сеобвинети за кривично дело непостапување според здравствените...
Вести Македонија

Тројца жители на Свети Николе се шетале додека на сила бил полицискиот час

Тројца жители на Свети Николе се обвинети од ОЈО дека не ја почитувале забраната на движење во временскиот период од 21 часот до 5. За...
Хроника

Тројца скопјани шетале со ножеви

Скопската полиција извести дека уапсила тројца скопјани кај кои при извршен личен претрес е пронајдено ладно оружје. Вчера во 13 часот, полициски службеници од СВР...