Тројца повредени во судар на два мотоцикли - Слободен печат

Тројца повредени во судар на два мотоцикли

На скопскиот булевар „Партизански одреди“ вчера околу 14.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“ управуван од Б.А. (19) од Скопје и мотоцикл „баотиан“ управуван од З.Л. (47) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил З.Л. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош, додека полесно е повреден Б.А. и неговиот сопатник А.М.(18) од Скопје кои биле пренесени во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Прочитај повеќе

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

МИА Агенција

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Горан Наумовски

Малолетници превезувале марихуана во тетовско

Слободен печат

Остави Коментар

7 − three =

Прочитај повеќе

Во угостителски објект уапсено лице за доиздржување казна затвор

Слободен печат

Уапсена скопјанка: Полицијата откри дрога во нејзиниот дом

Слободен печат

Сообраќајна несреќа на стариот пат Тетово – Скопје: Тројца се потешко повредени

Слободен Печат

Почина 38-годишната жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Мими Шушлеска Петкова

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

Слободен Печат

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција