Три деца ранети во Сарај – Слободен печат
Хроника

Три деца ранети во Сарај

Засега се знае дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ е пренесено 16-годишно момче кое имало тешка повреда, а негови двајца познаници се пренесени во ГОБ „8 Септември“.

Тројца малолетници се ранети денеска околу 13.20 часот во инцидент кој се случил денеска во автобус број 56 додека бил на постојка во Сарај. Засега се знае дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ е пренесено 16-годишно момче кое имало тешка повреда, а негови двајца познаници се пренесени во ГОБ „8 Септември“. На местото на настанот, велат од полицијата започната е истрага.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close