Трансфер бомба: Баерн Минхен го договори трансферот на Сане

Кога германскиот шампион ќе науми да купи некој играч тоа го прави експресно брзо.

Баерн Минхен успеа во својата намера да го ангажира Лерој Сане од Манчестер сити.
Оваа вест ја потврди еден од најверодостојните новинари кога станува збор за трансферите на Баерн Минхен, Кристијан Фок.

Фок пренесува дека Баерн платил 50 милиони евра за Сане чиј договор истекува наредното лето, а самиот фудбалер ќе потпише петгодишен договор. Германскиот репрезентативец во Баерн го очекува дресот со број 10.

Лерој Сане на „Алијанц Арената“ требаше да се пресели уште минатата година, тогаш Сити бараше 100 милиони евра, а Баерн нудеше 80 милиони, но тешката повреда на лигаментите на Комјунити шилд натпреварот го спречи трансферот, а самиот фудбалер пропушти голем дел од сезоната.

Претходно германскиот шампион успеа бесплатно од ПСЖ да го донесе талентираниот стопер Тангуј Куаси кој има само 18 години и на кого му предвидуваат блескава кариера.

Прочитајте и...  НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Прочитај повеќе

Пазнат датумот на почетокот и крајот на Мундијалот во Катар

Слободен печат

ЛУДОСТ ИЛИ НЕ: УС Опен и Ролан Гарос ќе се играат и доколку се појават случаи на позитивни тенисери на корона

Слободен печат

Луис Суарез го откри виновникот за губењето на титулата

Слободен печат

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат