ТРАГЕДИЈА Камера сними како загина млада одбојкарка

Александра Терезас де Вал, седумнаесетгодишната одбојкарка е пронајдена почината вчера утро во местото Кулијакан во Мексико.

Таа загинала откако се обидела да и помогне на жена во поплавата, а кога се обидела да се тргне на безбедно место пропаднала во отворена шахта.

Безбедносна камера го снимила страшниот момент во кој девојката се обидела да се спаси пред да ја однесе водената струја во длабока дупка, објави Дејли мејл.

Прочитајте и...  Дел од Горно Лисиче утре без вода

Прочитај повеќе

Франција со реципрочен одговор за Кина, го ограничи бројот на летови на кинески авио – компании

Слободен печат

Гласањето на болни и изнемоштени во Делчевско се одвива во најдобар ред

Слободен печат

Скандал на еден од најпрестижните британски универзитети: Десетина жени тврдат дека биле силувани (ФОТО)

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОГНОЗИ: Најлошото сценарио за Велика Британија е 120.000 мртви од Ковид-19 во вториот бран

Слободен печат

Од утре граѓаните ќе може да ги користат ваучерите за летување

Слободен печат

На денот на изборите ќе работат три билетарници на ЈСП

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хрватска во паника: За три недели можно е 2.000 новозаразени, за еден месец 5.000

Слободен печат

Бајден вети два трилиони долари за обновлива енергија доколку биде избран за претседател

Слободен печат

„Блескавата ѕвезда“ на Азија погодена од најтешка рецесија во историјата

Слободен печат

Австрија забрани слетување на авиони од Западен Балкан

Слободен печат

Откриено присуство на геноми на коронавирусот во отпадните води во Солун

Слободен печат

МЗ: Изминатите три недели бројот на оздравени лица расте за околу 40% на неделно ниво

Слободен печат