Том Круз сака да ја обнови врската со ќерката после 8 години!

Сури Круз од разводот на родителите до денес, нема никаков однос со нејзиниот татко, актерот Том круз. Но, како што пренесуваат медиумите, тоа наскоро ќе се смени.

Иако од 2012 година, кога се разведоа Кејти Холмс и Том Круз, тој има право да ја гледа ќерка си по 10 дена месечно, одби да го прави тоа, поради правилата на верата. Имено, бидејќи Сури не припаѓа на скиентолошката црква, Том не смее да контактира со неа.

Том Круз на австралиската премиера на филмот ‘The Mummy’ / Сиднеј, Австралија / Фото: EPA-EFE/DAN HIMBRECHTS


Опседнатоста на Том со скиентологијата го доведе до развод од Кејти, а поради тоа тој го жртвуваше и односот со ќерка му. Но, според неговите пријатели, Том сега планира да ја напушти скиентолошката црква за да го обнови односот со Сури.

Актерот наводно ги видел нејзините најнови фотографии и сфатил дека сака да биде дел од нејзиниот живот.

Фото: Профимедиа

„Виде колку е порасната и сето тоа го смени. Том ги жртвуваше најважните работи во својот живот поради скиентологијата и ако се откаже од неа, ќе биде само поради ќерка му“, тврдат пријателите на Том. 

Медиумите пишуваат дека Том на Сури редовно ѝ праќал писма, кои Кејти ги криела од неа. Сури наводно ги нашла писмата во домот на родителите на Кејти во Охајо, ги прочитала и посакала да се види со татко ѝ. 

Прочитајте и...  Дали навистина ни е потребен додаток на колаген?

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 25 ноември: Забранетото овошје носи горчлив вкус, прифатете го она што го добивате

Слободен печат

Виц на денот: Глупост

Слободен печат

ФОТО: Ова е ќерката на Горан Бреговиќ, која ја доби со танчерка од Сараево

Слободен печат

ФОТО| Попопуларна и од познатите: Таа е првата личност која успеа да собере 100 милиони следбеници на ТикТок

Слободен печат

Расправа меѓу историчарите: Ако Камала Харис е „втора дама“, дaли нејзиниот сопруг ќе биде „втор господин“?

Слободен печат

Гест за почит: Ед Ширан донираше 10.000 фунти за болницата која се грижеше за неговата покојна баба

Слободен печат

Остави Коментар