18 C
Скопје

Тетовчанецот по Морган Фриман, сега во ист филм со Роберт де Ниро (ФOTO)

Пред неколку месеци се појави во холивудски филм со Морган Фриман и Џон Траволта, сега најавува друг многу битен проект.

Станува збор за актерот од Тетово, Блерим Дестани, кој беше дел од филмот “The Poison Rose”.

Актерот со светска слава, потврди дека ќе учествува во уште еден странски филм и се чуствува горд на ова достигнување.

Блерим информирал дека набргу ќе може да го видиме покрај легендарниот Роберт де Ниро и Томи ли Џонс.

– Горд со мојот сегашен филмски проект, работејќи заедно со големите од Холивудот, Роберт де Ниро и Томи ли Џонс – напишал тој на Инстаграм, не давајќи други детали.

Телеграфи јавува дека во филмот станува збор за двајца филмски продуценти, кои му должат на мафијаш, на кого претходно му земале толку пари и ни самите не можеле да замислат колку, така што се обидуваат да се спасат себеси.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар