Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Незгодата се случила на булеварот „Кузман Јосифоски-Питу“.

Вчера попладне во Скопје автомобил удрил во пешак и побегнал, по што жената со тешки повреди била пренесена во градската болница.

Вчера во 16 часот било пријавено дека на булеварот „Кузман Јосифоски-Питу“ во Скопје непознато патничко возило удрило во пешакот Ц.Б.(80) од Скопје, по што го напуштило местото на настанот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Ц.Б., констатирани во градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Прочитајте и...  Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат