Тешко повреден пешак во Велес – Слободен печат
Хроника

Тешко повреден пешак во Велес

Осумдесет и шестгодишен пешак е повреден во сообраќајка која се случила вчера на улицата „Борис Трајковски“ во Велес.

Осумдесет и шестгодишен пешак е повреден во сообраќајка која се случила вчера на улицата „Борис Трајковски“ во Велес. Според полицијата во пешакот Б.П. удрило возило „фиат пунто“ управувано Н.Д. (67) од Велес. Од ударот пешакот здобил тешки повреди и бил пренесен во општата болница во Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close