10 C
Скопје

Тајсон е во топ форма, за малку ќе му ја „откинеше“ главата на тренерот (ВИДЕО)

Иако има 54. години, легендарниот боксер Мајк Тајсон уште еднаш покажа дека има „динамит“ во рацете.

Тајсон интензивно се подготвува за враќањето во рингот, на 28. ноември го очекува егзибициски меч со 50-годишниот Рој Џонс јуниор и на социјалните мрежи често објавува видеа од тренинзите.

На едно од последните видеа, Тајсон за малку ќе му „откинеше“ главата на својот тренер Рафаел Кордеиро.

Имено, во моментот кога спарингуваше и вежбаше разни комбинации, Тајсон го промаши фокусерот и со „десницата“ за малку ќе го нокаутираше својот тренер.

Прочитајте и...  Проблеми за Клоп, Ливерпул без Хендерсон до крајот на сезоната!?

Поврзани вести

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Алушовски: Бевме поискусни од Елверум во одлучувачките моменти

Слободен печат

ФОТО: Вардарци не дозволија ново изненадување, совладан Елверум за прва радост во ЛШ по четири месеци

Слободен печат

Официјално: Драган Стојковиќ Пикси е нов селектор на Србија

Слободен печат

Кои се најголемите лудаци во фудбалот: Пироман, нацист, провокатор…

Зоран Спасоски

Остави Коментар