Tag : Звуците на Чаршијата

Култура

Манифестацијата „Звуците на чаршијата“ ќе донесе богата програма во Старата скопска чаршија

Слободен печат
Во старото градско јадро на Скопската чаршија на 13, 15, 16 и 17 септември ќе се одржи традиционалната манифестација „Звуците на чаршијата“, чија цел, веќе...
Еспресо Шоу биз

Вистински културен спектакл низ Скопје – ТАМАРА ТОДЕВСКА блескаше во „Звуците на Чаршијата“ (ФОТО)

Слободен печат
Во Скопје веќе трет ден по ред се одржува манифестацијата „Звуците на Чаршијата“. Овој културен настан кој го бележи оваа година 13-тото издание, собра во...