2 C
Скопје

Tag : Златна рамка

Вести Култура

„Златна рамка” за Игор Поповски, Ирена Јовчевска и Сара Климоска

МИА Агенција
Во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија, синоќа во МКЦ беа доделени почесните награди „Златна рамка” за филмски автор, филмски актер и филмски...
Културен печат Слајдер

ИНТЕРВЈУ со Игор Иванов: Македонската кинематографија веќе не е мала бара со многу крокодили

Тони Димков
Друштвото на филмските работници на Македонија оваа година одбележува 70 години од основањето. Почетокот на прославата на јубилејот ќе биде означен со годишната ревија на...
Културен печат

ЗЛАТНА РАМКА: Годишна ревија на македонски филмови

Тони Димков
Второто издание на ревијата на македонски филмови „Златна рамка“ со мото „Во наш филм“ ќе се одржи од 14 до 16 февруари во МКЦ. Домашната...