7.1 C
Скопје

Tag : златна доба

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Невиноста ја изгубил со својата дадилка на 14 години: Легендарниот Клинт Иствуд наполни 90 години!

Слободен Печат
Легендата на шпагети вестерн филмовите (вестерн филмови на италијански режисери) и американските филмови, Клинт Иствуд вчера го прослави својот 90-ти роденден, но верен на својот...
Магазин Магазин слајдер Ретро Филм и ТВ

Мрачните тајни од златната доба на Холивуд: Ваделе заби поради улогите и децата ги чувале во црни кутии!

Слободен Печат
Златната доба на Холивуд делува како нешто многу гламурозно, но всушност не е. Старите холивудски филмови кријат многу тајни. Овие вознемирувачки факти ретко кој ги...
Еспресо Шоу биз

На денешен ден родена е Ава Гарднер: Животот полн со интриги на најфаталната жена од златната доба на Холивуд

Слободен Печат
Ава Гарднер е синоним за најплодната златна доба на Холивуд, една од најубавите жени во светот на сите времиња и исклучително талентирана актерка која е...