Tag : златибор лончар

Вести Регион Слајдер

Со свирежи и пцости дочекани Брнабиќ и Лончар во Нови Пазар, лекарите им завртеа грб (ВИДЕО)

Слободен печат
Здравствените работници од болницата во Нови Пазар во знак на протест ѝ завртеа грб на премиерката Ана Брнабиќ која заедно со министерот за здравство Златибор...
Вести Регион

Србија има реагенси кои го откриваат новиот коронавирус

Слободен Печат
Српскиот министер за здравство Златибор Лончар изјави денеска дека нема причина за паника по појавата на новиот коронавирус во Кина и оти се преземени сите...