12.8 C
Скопје

Tag : жорди бертомеу

Кошарка Спорт

Бертомеу доби отказ, клубовите ја презедоа Евролигата!

Слободен печат
Жорди Бертомеу повеќе не е на чело на Евролигата..На состанокот на клубовите кој се одржа денеска, според грчката „СДНА“, тој бил ослободен од должноста од...
Кошарка Спорт

Фајнал фор турнирот во Евролигата ќе се игра пред гледачи

Слободен печат
Првиот човек на Евролигата, Жорди Бертомеу изјави дека се надева оти ограничен број на навивачи ќе можат да присуствуваат на завршниот турнир кој кон крајот...
Кошарка Спорт

Официјално: Нема кошарка, поништена е сезоната во Евролигата

Слободен печат
Веќе од претходно се најавуваше дека во текот на денешниот ден ќе се дознае конечната одлука за тоа дали ќе продолжат возбудувањата сезонава во кошаркарската...
Кошарка Спорт

Кошаркарска Европа ја чека одлуката на Бертомеу

Слободен печат
После состанокот на клубовите ќе биде познато дали ќе продолжат натпреварите од оваа сезона во Евролигата и Еврокупот. Првиот човек на Евролигата, Жорди Бертомеу е...