-2.4 C
Скопје

Tag : жоан лапорта

Спорт Фудбал

Одложени претседателските избори во Барселона

Слободен печат
Изборите за наследник на Хосеп Марија Бартомеу беа закажани за 24. јануари, но денеска се одложени поради зголемениот број на заразени лица со коронавирус во...
Спорт Фудбал

Официјално, тројца кандидати за претседател на Барселона

Слободен печат
Барселона на 24. јануари ќе добие нов претседател кој ќе го наследи Хосеп Марија Бартомеу, а денеска и официјално е потвфрдено дека на изборите ќе...
Спорт Фудбал

Поранешниот претседал на Барселона открива: Ни го понудија Кристијано Роналдо, ние ги одбивме

Слободен печат
Жоан Лапорта кој од 2002 до 2010 година беше претседател на Барселона, а сега е главен фаворит на изборите кои се закажани на 24. јануари...
Спорт Фудбал

Нов фронт во Барселона: Фонт бара одлагање на изборите, фаворитот Лапорта е против

Слободен печат
Барселона никако да крене глава од проблемите и во новата година, овој пат поради претседателските избори. Изборите на кои ќе се избере наследникот на Хосеп...
Спорт Фудбал

10.527 причини за надеж на фановите на Барселона дека Меси останува на „Камп Ноу“

Слободен печат
Кандидатите за претседател на Барселона денеска мораат да ги предадат потписите за и официјално да можат да излезат на изборите кои се закажни на 24....
Спорт Фудбал

Барселона веќе има нов претседател, четири опции за Меси?

Слободен печат
Како што известуваат каталонските медиуми, трката за нов претседател на Барселона ќе се води помеѓу двајца кандидати, Жоан Лапорта и Виктор Фонт. И Фонт и...
Спорт Фудбал

Лапорта ги откри картите: Доколку повторно стане претседател, Барселона ќе биде непобедлива

Слободен печат
Претседателските избори во Барселона за наследник на Жосеп Марија Бартомеу ќе се одржат на 24. јануари, а еден од главните фаворите покрај Виктор Фонт е...
Спорт Фудбал

Фудбалскиот свет ја чека одлуката на Лео Меси!

Слободен печат
Се знае што претставува Лионел Меси за Барселона и Каталонија, а дали ќе остане таму останува наскоро да дознаеме. На сите ни е позната сагата...
Спорт Фудбал

Кандидат за претседател на Барселона: Меси е измамен!

Слободен печат
Главната тема во Барселона во последните неколку месеци секако се претседателските избори и потенцијалното заминување на Лионел Меси од клубот следното лето. Откако Хосеп Марија...
Спорт Фудбал

Лапорта одби понуда од 250 милиони евра за Меси!

Слободен печат
Доколку Жоан Лапорта повторно биде претседател на фудбалскиот клуб Барселона, навивачите можат да се надеваат дека тој ќе го даде сиот максимум да го задржи...