13 C
Скопје

Tag : жоан лапорта

Спорт Фудбал

Чуден план на Лапорта за намалување на долгот од милијарда евра: Со купување на Нејмар

Слободен печат
Жоан Лапорта кој годинава се врати на претседателската функција во Барселона (првиот мандат од 2003-2010 се смета за најуспешен во историјата на клубот), има чуден...
Спорт Фудбал

Барселона подготвува богат договор за Лео Меси

Слободен печат
Минатото лето се чинеше дека дојде крајот на Лионел Меси во Барселона, но како одминува времето, се чини дека многу повеќе е реална опцијата за...
Спорт Фудбал

Останува во Барселона, Лапорта ги започна преговорите со Меси

Слободен печат
Лионел Меси е на чекор од продолжување на договорот со Барселона, објави каталонската телевизија ТВ3 која додава дека таткото на фудбалерот, Хорхе Меси, кој воедно...
Спорт Фудбал

Лапорта: Треба да бидеме претпазливи, неопходна е Суперлигата!

Слободен печат
Флорентино Перез и Андреа Ањели како најмоќни ја бранеа идејата за Суперлигата, другите молчеа сè додека не пропадна проектот, а потоа почнаа да се извинуваат....
Спорт Фудбал

Навивачите на Барселона имаат причини за радост, Меси се согласил да остане на „Камп Ноу“

Слободен печат
Иако фановите на Барселона со нетрпение ја очекуваат веста дека Барселона и официјално ќе се повлече од Суперлигата, тие денеска ја добија најдобрата вест, Лионел...
Спорт Фудбал

Лапорта: Убеден сум дека Меси сака да остане во Барселона

Слободен печат
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта е убеден дека најдобриот фудбалер на клубот, Лионел Меси ќе остане на „Камп Ноу“ откако клубот вчера триумфира во Кралскиот...
Спорт Фудбал

Барса има нов договор за Меси, дали Аргентинецот ќе ги прифати условите?

Слободен печат
Пет недели откако повторно стана претседател на Барселона, Жоан Лапорта конечно подготви нов договор за Лионел Меси.. Шпанските медиуми информираат дека новиот договор ќе биде...
Спорт Фудбал

Лапорта подготвува метла во Барселона, девет фудбалери си одат од „Камп Ноу“

Слободен печат
Новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта подготвува големи промени во Барселона без разлика дали Роналд Куман ќе остане на клупата или не. Холанѓанецот има уште...
Спорт Фудбал

Меси веќе донел одлука за својата иднина

Слободен печат
Аргентинецот на лето кога ќе стане слободен играч, нема да трча по парите и нов богат договор, туку поважен му е спортскиот проект и поради...
Спорт Фудбал

Меси со три барања до Лапорта за останување во Барса!

Слободен печат
Лионел доставил три барања до претседателот на Барселона, повратникот Жоан Лапорта, да остане во Барселона, информира „Еуроспорт“. Доколку се исполнат условите, тој ќе го продолжи...