17.8 C
Скопје

Tag : женска ракометна репрезентација

Ракомет Спорт

Ракометарките имаат тешка задача на денешниот реванш со Романија

Слободен печат
Денеска македонската женска сениорска репрезентација ќе го игра реванш натпреварот од баражот за пласман на Светското првенство против Романија. Дуелот се игра од 17.00 часот...
Ракомет Спорт

Ливриниќ: Нема да биде лесно, но можеме подобро да ги искористиме слабостите на Романија

Фидан Коминовски
За најдобрата македонска женска ракометна репрезентација останува уште една пречка на патот кон Светското првенство кое ќе се одржи во Шпанија. Во вторникот селекторот Симе...
Ракомет Спорт

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за мечевите со Романија

Слободен печат
Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за пласман на Светско...
Ракомет Спорт

Македонија во баражот за СП, ракометарките ја победија и Литванија

Слободен печат
Денеска во вториот натпревар од квалификациите за учество во баражот за Светското првенство нашата најдобра женска ракометна репрезентација триумфираше и над Литванија убедливо со резултат...
Ракомет Спорт

Македонија преку Литванија обезбедува бараж за СП

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска женска репрезентација ќе го игра и вториот натпревар од квалификацискиот турнир во Скопје за учество во баражот за Светското првенство во Шпанија....
Ракомет Спорт

Голема и важна победа на македонските ракометарки против Исланд

Слободен печат
Успешен е стартот на нашата најдобра женска репрезентација во квалификациите за учество во баражот за настап на следното Светско првенство. Денеска во СЦ „Борис Трајковски“...
Ракомет Спорт

Исланд е првиот противник на Македонија на патот кон баражот

Слободен печат
Денеска со почеток од 17.00 часот нашите најдобри ракометарки ќе го играат првиот натпревар од квалификациите за пласман во баражот за пласман на Светското првенство....
Ракомет Спорт

Ракометарките бркаат мундијалски бараж, сите мечеви од 12.00 часот!

Слободен печат
В петок најдобрата македонска женска репрезентација ќе ги стартува квалификациите за пласман во баражот за Светското првенство. Како што е веќе најавено, сите натпревари сениорките...
Ракомет Спорт

Симовски го објави списокот, ракометарките во Скопје по мундијалски бараж

Слободен печат
Селекторот на македонската женска сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави списокот на повикани ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за пласман на Светското првенство 2021 година...
Ракомет Спорт

Симевски го објави списокот на ракометарки за квалификацискиот турнир

Слободен печат
Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за Women’s WCH Qualification 2021. Сениорската женска репрезентација...