Ждрепка за СП: Србија во Катар ќе игра против исти селекции како пред четири години – Бразил и Швајцарија

Вечерва во Доха, Катар се одржа ждрепката за одредување на групите за Светското првенство и најинтересно се очекува да биде во групата Г каде три репрезентации повторно ќе играат меѓу себе. Во групата Г се наоѓаат селекциите на Бразил, Швајцарија и Србија кои беа во иста група и на претходното СП во Русија 2018 година. …

Ждрепка за СП: Србија во Катар ќе игра против исти селекции како пред четири години – Бразил и Швајцарија Read More »