Tag : зебра

Забава Магазин Магазин слајдер

Неочекуваниот тренд на ова лето: Било какво модно парче со овој дезен е вистински хит! (ФОТО)

Слободен Печат
Никој не го очекуваше враќањето на овој моден детаљ, но изгледа дека тој станува се поактуелен. Не се сите многу полудени по животинскиот принт, но...
Вести Свет

Убиството на избеганата зебра ја разлути јавноста во Германија: „Тој воопшто не беше опасен“

Слободен печат
Службите за заштита на животните во Германија се на критики од јавноста поради тоа што застрелаа зебра откако избегала од циркус и истрчала на автопат,...