Tag : здрава храна

Еспресо Храна

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Слободен печат
На самиот почеток е важно да направите разлика помеѓу моменталното задоволство после изеденото колаче и позитивните влијанија на долгорочните здрави навики....
Еспресо Храна

Мери Петреска „стопи“ 36 килограми готвејќи здраво, сега 3 рецепти споделува со вас!

Откако „стопила“ 36 килограми за две години, хранејќи се според принципот на липосукциската исхрана, згодницата Мери Петреска готви исклучително само здрави јадења. Мери има прилично...
Еспресо Храна

Еве зошто не треба да ги фрламе семките од лубеница

Слободен печат
Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат. Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе. Содржат доста калиум и намалуваат отоци....
Еспресо Здравје

Храна за подобро помнење

Слободен печат
Јадете умерено и избегнувајте да се прејадувате. Во текот на денот имајте повеќе обраци, но во помали колични. Ужината е задолжителна. Јадете храна богата со...