8 C
Скопје

Tag : здрава храна

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Нина Дуковска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со здрав, вкусен и посен оброк, фалафел – специјалитет од Блискиот Исток!

СП.
Фалафелот е навистина едноставен за правење дома со само неколку состојки. Пред да почнете со готвење, потребно е леблебијата да ја оставите да отстои во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

10 наједноставни начини да се храните здраво – без изговори

Слободен печат
Секогаш имате изговор кога станува збор за здрава исхрана. Сакате да се залажувате дека немате време за готвење, зеленчукот не е вкусен, слатките ги чувате...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова се најголемите трендови на храна и нови здрави производи за 2021

Слободен Печат
Подготевни сте да ги чуете новите трендови на здрава храна? Може да се обложиме дека, повеќето од нив, до сега ви биле непознати, а подеднакво...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Намирници кои ја подобруваат активноста на мозокот и се корисни за вашето здравје

Слободен Печат
Сите знаеме дека храната силно влијае на целокупното здравје на човекот. Но, исто така може да влијае и на функционирањето на нашиот најважен орган, мозокот....
Здравје Магазин Магазин слајдер

Дали вашата исхрана може да влијае на нивото на естроген?

Слободен Печат
Доминантноста на естрогенот е состојба во која луѓето имаат високо ниво на хормонот естроген. Оваа состојба е поврзана со различни здравствени проблеми вклучително и одредени...
Магазин Магазин слајдер Храна

Експлозија од вкусови: Дали сте пробале овошје на скара?

Слободен Печат
Скарата речиси секогаш асоцира на сочни хамбургери, виршли за познатите „хот дог“ сендвичи и различни видови месо и риба. Но, сте помислиле ли некогаш да...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат
Нема ниту едно чувство што може да го замени чувството по интензивен тренинг. Без размика дали сте вид на личност која сака да трча, или...
Еспресо Храна

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Слободен печат
На самиот почеток е важно да направите разлика помеѓу моменталното задоволство после изеденото колаче и позитивните влијанија на долгорочните здрави навики....
Еспресо Храна

Мери Петреска „стопи“ 36 килограми готвејќи здраво, сега 3 рецепти споделува со вас!

Откако „стопила“ 36 килограми за две години, хранејќи се според принципот на липосукциската исхрана, згодницата Мери Петреска готви исклучително само здрави јадења. Мери има прилично...
Еспресо Храна

Еве зошто не треба да ги фрламе семките од лубеница

Слободен печат
Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат. Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе. Содржат доста калиум и намалуваат отоци....