Tag : загинат

Вести Свет

Едно лице загина, десетици повредени во експлозијата во станбен објект на истокот на Германија

Слободен печат
Едно лице загина во денешната експлозија во стан во германскиот град Бланкенбург, соопшти портпаролот на полицијата. Во експлозијата се повредени околу 25 лица, јави германската...
Вести Свет

УАПСЕНИ УБИЈЦИТЕ НА МАЛИОТ САША: Дали синот на политичарот загинал поради матниот бизнис на татко му?

Слободен печат
Автомобилот во кој беше убиен тригодишниот син на украинскиот политичар и бизнисмен Вјачеслав Соболев припаѓа на компанија за која се води истрага заради сомневање дека...
Вести Свет

Хеликоптерска несреќа во Русија, загина директорот на „Абрау ер транспорт”

Слободен печат
Јуриј Корољев, директор на непрофитната организација „Абрау ер транспорт” денеска загина во хеликоптерска несреќа во руската Краснодарската Област. Хеликоптерот полетал од градот Абрау-Дурсо за Анапа...
Вести Македонија

Еден загинат на секои два-три дена

МИА Агенција
Во државава во просек, 150 до 160 лица годишно го губат животот во сообраќајни незгоди, односно по едно лице на секои 2-3 дена. Околу 6...
Вести Хроника

Млад маж загина во страшна сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

Слободен печат
Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес,...
Хроника

Возач загинал ноќеска близу Прилеп, откако возилото со кое управувал излетало од пат

Слободен печат
Дваесет и седумгодишниот Б.К. од Прилеп, загинал ноќеска, на регионалниот пат Прилеп – село Ропотово, откако возилото „пежо 307″ со прилепски регистарски ознаки, кое го...
Хроника

Еден загинат и еден повреден во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Слободен печат
Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајна несреќа, што се случи околу 4:20 часот на патот Струмица-Радовиш, кај крстосницата за селото Радичево, информираше...
Вести Свет

ГОЛЕМ АНТИВЛАДИН ПРОТЕСТ ВО ИРАК: Еден загинат и двесте повредени

Слободен печат
Еден човек загина, а 200 се повредени денеска во судирите на антивладините демонстранти и безбедносните сили во главниот град на Ирак, Багдад, соопштија ирачките власти....
Хроника

Во тетовскo загина вработен во ЕВН

Слободен печат
Вработен во електродистрибутивната компанија ЕВН загинал денеска околу 9 часот и 30 минути откако паднал од далновод во близина на тетовското село Џепчиште. – Во...
Хроника

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајка во Автокоманда

Слободен печат
Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи рано изутрината во скопската населба Автокоманда. Како што соопшти МВР, во 03.48 часот било пријавено дека...