Tag : загина возач

Хроника

Загина возач од Скопје

Вчера околу 15 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу охридските села Ботун и Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „цитроен саксо“ со...
Хроника

Загина возач на „пасат“

На магистралниот пат Радовиш-Штип вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу камион „МАН“ со струшки таблички управувано од В.Б. (52) од Радовиш и возило „фолксваген пасат“...
Хроника

Загина возач на скопската обиколница

Горан Наумовски
Ноќеска во 3.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „опел астра“ со скопски ознаки,...
Хроника

Загина возач во сообраќајка во Скопје

Едно лице загина, а шест се здобиле со лесни телесни повреди во осум сообраќајни незгоди што се случиле изминативе 24 часа на подрачјето на Град...