• вуковар

Двајца мажи со трактор демолирале партизански споменик кај Вуковар

Двајца мажи во Хрватска со трактор срушија партизански споменик. Инцидентот се случил во Комлетинци, во областа на градот Оток во близина на Вуковар. Полициски службеници спровеле кривична истрага против 54 и 29-годишници од Комлетинци и утврдиле дека на 13 овој месец околу 15 часот во Комлетинци оштетиле спомен-плоча. Осомничените урнале спомен-плочата со трактор, по што …

Двајца мажи со трактор демолирале партизански споменик кај Вуковар Read More »