• времето во македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и студено време со можност за снег

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, подолги во источните предели. Повеќе облачност ќе има во западните предели каде ќе има повремени локални послаби врнежи од дожд и од снег на пониските, и само снег на повисоките места и на планините. Во текот на ноќта услови за провејување на снег ќе …

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и студено време со можност за снег Read More »