• вотфорд

„Граѓаните“ го добија дербито со Вест Хем и се израмнија со Челси на врвот на табелата

Фудбалерите на Манчестер сити со 2:1 го совладаа Вест Хем во едно од дерби пресметките во рамки на 13 коло од Премиер лигата. Победата и трите бода на „граѓаните“ им ја обезбедија Илкај Гундоган и Фернандињо. Во првото полувреме кое се играше во снежни услови, прв се закани Вест Хем преку Бенрахма, по што контролата …

„Граѓаните“ го добија дербито со Вест Хем и се израмнија со Челси на врвот на табелата Read More »