Tag : вооружен грабеж

Вести Регион

Маски, оружје, пукотници… Банка близу Урошевац ограбена како на филм (ВИДЕО)

Слободен печат
Вооружен грабеж се случил вчера во косовскиот град Штимље, регионот на Урошевац. Четворица маскирани лица ограбиле банка. Според полицијата, разбојниците биле вооружени со долго оружје...
Вести Регион

Објавени снимки од вооружениот обид за грабеж на банка во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат
Хрватските медиуми денеска објавија видеа од вчерашниот вооружен обид за грабеж на банка во Загреб, во кој бил повреден од членовите на обезбедувањето. Хрватскиот портал...
Хроника

Спасовски: Има индиции за групата која вчера ограби банка во Сарај

Имаме одредени индиции за групата поврзана со грабежот на банка вчера, која е мешана, не е само со македонски државјани, информираше денеска министерот за внатрешни...
Вести Регион

Вооружен грабеж во банка во Загреб: Едниот од разбојниците во бегство

Слободен печат
Денеска околу 14.00 часот во банка во  Загреб била ограбена филијала на привредна банка Загреб, а при грабежот имало пукање и бил повреден еден работник...
Хроника

Ограбена банка во Сарај

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во Сарај се случил грабеж. Грабежот го извршила  вооружена група разбојници. Во моментот на случувањата во експозитурата...
Хроника

Оружен грабеж во обложувалница

Горан Наумовски
Синоќа во МВР е пријавено дека разбојник ограбил спортска обложувалница на улицата „Февруарски Поход“ во Скопје. Засега не се знае колку пару украл од касата....
Хроника

Шефот го организирал грабежот на казиното во Дебар

Горан Наумовски
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво”, полициската станица од општа надлежност-Дебар, во соработка со единицата за имотен и насилен криминалитет при...
Вести Хроника

Oд НЛБ во Чаир украдени се 150.000 евра

Сто и педесет илјади евра се одземени во вчерашниот грабеж во експозитурата на НЛБ банка во Чаир, соопштија од Банката. Вооружениот грабеж се случи вчера...
Вести Хроника

Ограбено дебарско казино

Горан Наумовски
Вчера, рано наутро, било ограбено казиното „Стар“ во Дебар. Маскиран разбојник, кој бил вооружен, насилно влегол во казиното, кое се наоѓа на улицата „8 Септември“...
Хроника

Пеплосан „голфот“ на разбојниците од Бутел

Горан Наумовски
Полициска патрола изгорен го пронашла автомобилот со кој се превезувале крадците кој утринава ја ограбија филијалата на НЛБ Тутунска банка во Бутел. Автомобилот бил пронајден...