18.8 C
Скопје

Tag : војводата од единбург

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кејт Мидлтон: Олицетворение на идната кралица, со својот став и изглед

Слободен печат
Кетрин Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, успеа повторно да го привлече вниманието на целиот свет. Таа се појави на погребот на принцот Филип елегантно облечена,...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата со наведната глава и порака на белиот венец го испрати војводата од Единбург: Што напишала Лилибет за својот принц?

Слободен печат
На ковчегот на војводата од Единбург, покрај венецот со свежи цвеќе, кој кралицата лично го избрала била прикачена и порака. Принцот Филип, војводата од Единбург,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | За племето од островот Тана принцот Филип бил Бог: Смртта на војводата од Единбург ќе ја одбележат со посебни ритуали

Слободен печат
Племе во далечната пацифичка островска држава Вануату, кои го чествувале принцот Филип како Бог, ќе ја одбележи неговата смрт со ритуална жалост и свечен танц,...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Почина принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета

Слободен печат
Сопругот на британската кралица Елизабета Втора и војводата од Единбург, принцот Филип, почина на 99-годишна возраст. На 16 март тој бил отпуштен од болницата по...