Tag : воени цели

Вести Свет

Израелски воени авиони извршија воздушни напади во близина на Дамаск

Слободен печат
Израелски воени авиони извршија воздушни напади во близина на Дамаск, при што се повредени осум војници, објавија сириските медиуми. Сирискиот центар за мониторинг на човековите...