Tag : влажни коловози

Вести Македонија

Одрони и влажни коловози во дебарско – се препорачува внимателно возење

МИА Агенција
Невремето проследено со силен ветер, дожд и повремено со снег, што го зафати попладнево подрачјето на Дебар, Река и Жупа предизвка помали одрони на патните...
Вести Македонија

Сообраќајот без забрани, слаби врнежи од дожд во источниот дел

Слободен печат
На патиштата во источниот дел од државата утринава има слаби врнежи од дожд, додека на останатите патни правци сообраќајот се одвива тековно по претежно влажни...
Вести Македонија

На Ѓавато намалена видливост поради магла

МИА Агенција
На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри. На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни...
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

МИА Агенција
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...
Вести Македонија

РСБСП со апел за внимателно возење по влажни коловози и магла

Слободен печат
Влажните коловози, кои се честа и нормална појава во овој период од годината, претставуваат сериозна закана за безбедното одвивање на сообраќајот. Намалена видливост, продолжување на...
Вести Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од АМСМ....
Вести Македонија

ВНИМАВАЈТЕ КОГА ВОЗИТЕ: Одрони на патот Делчево-Каменица

Слободен печат
Од АМСМ предупредуваат дека поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Како што се наведува, се преземаат...