15 C
Скопје

Tag : Владимир Георгиевски

Кошарка Спорт

Георгиевски: Најсилните четири екипи ветуваат една неизвесна Куп-завршница

Слободен печат
Сè е подготвено за завршниот турнир од кошаркарскиот Куп за 2021 година „Благоја Георгиевски Буштур“ во женска конкуренција. Четири екипи, Бадел 1862, Крива Паланка, Баскет...
Кошарка Спорт

КФСМ: Настапот со дресовите Северна Македонија не беше наш избор

Слободен печат
Генералниот секретар на КФСМ, Владимир Георгиевски на промоцијата на новиот селектор Драган Бајиќ, даде објаснување зошто репрезентацијата на квалификацискиот турнир во Перм, Русија, настапи со...
Кошарка Спорт

Коронавирусот го откажа учеството на македонските кошаркарки во Рига

Слободен печат
Потврда и од ФИБА, поради двата позитивни теста, откажани се последните два меча од кваификациите на нашата најдобра женска селекција. Женската сениорска репрезентација на Македонија...
Кошарка Спорт

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски
Кошаркарската сезона во Македонија ќе започне на 10. октомври, откако здружението на прволигаши и челниците на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) на вчерашниот состанок се...
Кошарка Спорт

Антиќ го екипира тимот со кој ќе ја предовди КФСМ

Слободен печат
Новиот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ), Перо Антиќ ги избра најблиските соработници со кои во наредниот период ќе ја предводат федерацијата. На првиот...